Pierwsza część akcji społecznej "Podziel się Swoją historią" organizowanej przez Fundację "Nasza Historia" z Kalisza, zbliża się do końca. Wkrótce zadebiutuje wersja mobilna strony Wirtualnego Muzeum Fotografii Kalisza www.wmf.kalisz.pl.
Przygotowywana jest także książka będąca pokłosiem akcji w której umieszczonych zostanie blisko 140 reprodukcji udostępnionych zdjęć.
Dzięki przeprowadzeniu akcji udało się pozyskać kilkaset zdjęć z albumów rodzinnych i kolekcji prywatnych. Kaliszanie chętnie udostępnili Swoje prywatne fotografie, przekazując je organizatorom akcji. W związku z faktem, iż wiele fotografii to unikaty pozostające dotychczas w jednym egzemplarzu w rodzinnych albumach fotograficznych, nie było łatwo wybrać nam zdjęcia na wystawę. Ostatecznie wybraliśmy ok. 70 zdjęć, wśród nich są fotografie dokumentujące zmiany w architekturze Kalisza a także prezentujące życie codzienne Kalisza w czasach PRL, czy też w okresie międzywojennym. Na wystawie eksponowane będzie 15 plansz formatu 70x100 cm składających się z kolaży opisanych zdjęć.

Zapraszamy Państwa oraz kaliszan na otwarcie wystawy w dniu 26 czerwca 2017 roku o godz: 17:00 do Klubu Osiedlowego Kaliskiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Serbinowskiej 25.
Wystawa będzie dostępna co najmniej do końca lipca w Klubie Osiedlowym.

Zaproszenie014   Zaproszenie015